Hea treeningvarustuse tähtsus

28.12.2015 Martin V
Postitatud kategoorias: Kaalust alla

Hea treeningvarustuse tähtsus

Milline on hea spordivarustus? Kuidas seda valida?

 

 

Sportlasele on õige varustus sama tähtis kui ehitajale tööriist. Näpuga kruve kinni ei keera ja ilma õige varustuseta sporti teha ei ole võimalik. Lisaks faktile, et paljajalu näiteks korvpalli mängimine või väljas jooksmine ei lõppe hästi, on varustusega seotud veel teisigi kasutegureid ja soovitusi.

 

Alustades Urban Health & Fitnessi meeskonnaga oma tegevust 2012. aastal teadsime kohe, et soovime koostööd teha Nikega, kes on maailma suurim ja edukaim sporditarvete pakkuja. See on meil tänaseni õnnestunud ja oleme selle üle rõõmsad. Miks pidasime seda oluliseks? Kuna tegemist on spordivaldkonnas parima varustuse tarnijaga ning pidev innovatsioon nende poolt, mis materialiseerub sinu treeningute tõusnud kvaliteediga on tagatud. Teemakohast lugemist siin.

 

Kui välja jätta Paljajalu ja üldse üleni alasti treenimine versus see kuidas seda peaks tegema, siis mis vahet on erinevatel toodetel? Mida silmas pidada spordivarustust soetades?

 

Jalanõud

Tihti arvatakse, et ühest paarist spordijalatsitest piisab. Tegelikkuses tehakse eri aladele erinevaid jalatseid mitte ainult kujunduse pärast, vaid erinevate praktiliste väärtuste pärast, mida ühe või teise alaga tegelemiseks vaja läheb. Kui kergejõustiku näiteks naelikud ja jalgpallijalanõud on kergesti äratuntavad oma karakteristikute poolest, on pea igal alal omad iseärasused mis kajastuvad jalanõudes, mida nendega tegelemiseks kasutatakse. Erinevused tulevad välja jalanõude tallamustris, pehmenduses-vahetallas, kattematerjalides ja üleüldises jalanõu ehituses.

Jooksujalats, milles põhiliselt toimub vaid ühesuunaline liikumine erineb oma tallamustri poolest näiteks tennise ja korvpallijalatsist, kus lisaks edasi suunale esineb ka külgsuunalist ja diagonaalsuunalist liikumist. Õige tallamuster ja ka tallamaterjal on olulised, kuna aitavad vältida vigastusi, mis tekivad libisemisel või vastupidi, mis tulenevad liiga heast haakumisest.

Lisaks on tänapäeval kasutusel palju alustaldade tehnoloogiaid mis tagavad parema tallapainduvuse imiteerides paljajalu käimise mehhanisme. Kandes päevast päeva ebasobivaid jalanõusid, suruvad need meie varbad kokku ja aitavad kaasa ebakõlade tekkele meie jalgade juures. Probleemidest jalgadega aga algavad tihti peale paljud teised probleemid. Hea jalats on tarvilik mitte ainult spordi tegemise, vaid üleüldise tervise seisukohalt.

Vahetalla materjal ja/või õhkpadi mõjutavad seda, kui hea põrutuskindlus ja pehmendus jalanõul on. See on oluline hüppamisel, pidevat põrutavate tegevuste puhul nagu näiteks jooksmine.

Kuigi üldiselt on põrutuskindlus jalatsil hea omadus, siis on ka erijuhtumeid. Näiteks jõusaalis jalgu treenides peaks vältima õhkpatjadega tosse. Need vähendavad olulisel määral lihastunnetust ning keha ebatasakaalu korral õhkpadjad ja liigsete pehmendustega jalanõud, mis on teie jala järgi juba kuju võtnud, süvendavad probleemi.

Erinevad kattematerjalid sõltuvad samuti alale omastest tegevustest. Mõni ala nõuab tugevust, mõni omakorda kergust või nõtkust. Viimase aasta uus suund treeningjalatsite kategoorias on kootud materjalide kasutamine, mis tagab jala järgi kuju võtmise, kerguse, aga samas ka tugevuse.

Üleüldisest jalatsi ehitusest tulenevad erinevused kajastuvad nende kõrguses, toestuses, kujus ja mitmetes teistes pisidetailides. Lisaks kõigile eelnimetatud suurematele erinevustele on eri mudelite puhul ka väiksemad ja ka alasisesed erinevused. Nii on erinevad jooksujalatsi maastikul jooksmiseks, teel jooksmiseks, maratoni jooksmiseks või sprintimiseks. Peame ennast küllaltki asjatundlikeks jalatsiekspertideks. Kui antud lõik tekitas teis küsimusi siis nõustame kõiki oma kliente jalatsiteemadel hea meelega.


 

 

Riietus

Lisaks alapõhistele erinevustele tasub treenijal vaadata ka riideeseme materjali. Erinev materjal on sobilik erinvateks tegevusteks. Kuhu sobib paremini puuvillane, kuhu tehismaterjal? Materjaliteadus areneb suurel kiirusel. Lahendused, kus särk vahetab seljas värvi vastavalt pulsitsioonile, milles sa treenid ja võimalus oma särgi pealt vahetada muusikat mida sa kõrvklappides kuulad, ei ole enam ulmevaldkond, vaid lähiaastatel tavakasutajani jõudvad uuendused.

Oluline on kantava riietuse puhul ka pikkus ja liibuvus. Liibuvuse eelis on tuuletakistuse miinimumini viimine ning sellest on kasu enamustel spordialadel. See võimaldab võita nii energiakulus kui ka saavutatavad kiiruses- võimsuses, mis väljendub paremas tulemuses.

Kantava riideeseme pikkus on oluline lähtuvalt tehtava spordiala mehhaanikast. Kui näiteks lühikesed püksid on üle põlve siis on võimalik, et see takistab jala vaba liikumist. Samuti tasub silmas pidada riide staatilisust, osad harjutused nõuavad venivaid materjale, kuid vahel vastupidi lõikad kasu võrdlemisi jäigast materjalist.

 

Lisavarustus

Kaitsmed, kindad, sokid, spordipesu. See on valdkond, mille tähtsust tihti alahinnatakse. Vigastusest taastumise juures on oluline kaitsmete toetav funktsioon. See võimaldab ettevaatlikult taasalustada treenimist. Samas rõhutame, et kui vigastatud koht on piisavalt terve tasuks kaitsme kandmine lõpetada, et vigastatud koht kaitsmele liialt lootma ei jääks.

Muu varustus, nagu kaelused talvel jooksmiseks, fliisist tooted sooja hoidmiseks, vastupidi hästi hingavad materjalid palavuse puhul, vihma eest kaitsvad materjalid ja teibitud õmblused, kihiline riietumine ja spordipesust saadavad kasud on vaid mõned, milles võidad tänu heale varustusele.

 

Urbanfitnessi meeskonnaga hindame varustuses teaduse viimast sõna ja õhutame oma kliente alati tagant kasutama head varustust kuna teame, et sellest on kasu nii teie tervisel, tulemustel kui ka üleüldiselt spordiga tegelemise innustamist silmas pidades.

 

Meie kampaania on peagi läbi saamas. Jõuad veel meid teavitada oma kaalulangusest! Tule külasta meie kampaanialehte siin ja vaata, kuidas seda teha!

Järgmine postitus

Kommentaarid



Sul on võimalus sisestada esimene kommentaar!